Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/128902/virtual/www/domains/vysouseni-mibag.cz/wp-content/plugins/cforms/cforms.php on line 836

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/128902/virtual/www/domains/vysouseni-mibag.cz/wp-content/plugins/cforms/cforms.php on line 839

Plán vysoušení

To, co bychom měli mít vždy na paměti je, že ihned po povodni musíme zdivo vysušit dříve, než nás zaskočí mráz. Zdivo vysychá přirozenou cestou velice dlouho – pro představu běžná cihlová zeď schne až 3 roky, což znamená 3 zimy. Voda ve zdech se díky mrazu stane ledem, který může způsobit praskliny a narušení statiky domu. Kondenzující vlhkost ve zdech navíc napomáhá rozvoji a šíření plísní a my tak můžeme mít vystaráno na pořádný malér. Vysoušení po povodni

Ještě před vysoušením však musíme odstranit z interiéru naplavené bahno, zničený nábytek a koberce a je třeba vytrhat poškozené podlahy a odstranit promáčené omítky. Pokud jsme již toto vše provedli, můžeme začít vysoušet.

Začínáme vysoušet

Základním předpokladem vysoušení obydlí je samozřejmě odčerpání vody a vysušení podlah a stropů. V prostorách taktéž nesmí zůstat žádné naplavené nečistoty. Dá se říci, že vstupujeme do vyčištěného holobytu s mokrými stěnami. 

Pouhé větrání a vytápění objektu nestačí – i když je to první krok, který musíme udělat. A však pozor na intenzivní vysoušení stěn, o to víc, je – li venku mráz. Nosné konstrukce budovy by mohly popraskat. Právě z tohoto důvodu doporučujeme využít speciální vysoušeče, které dokážou fungovat i při výpadku elektřiny, což je po povodních velice časté. Díky elektrickým agregátům na naftu či benzin mohou být v provozu neustále. V případě, že vysoušeč nevlastníte, je možnost si jej zapůjčit u specializované firmy.

S vysoušením neotálejte

S vysoušením je potřeba začít co nejrychleji, ovšem nejdříve se musíme zbavit stávající vody, která v objektu zůstala. Pronikla-li voda do spodní stavby – sklepa, budeme kromě vysoušečů potřebovat také výkonné čerpadlo. S touto částí vysoušení nám pomohou hasiči, kteří v oblasti zasahují. V žádném případě hned nečerpejte vodu ze sklepa sami, ale počkejte na odbornou pomoc!

V případě, že byla budova vystavena velkému množstvím vody, a to buď záplavové, dešťové nebo vlivem poruchy na vodovodním systému, musí být podniknuty následující kroky sanace:

Postup a způsob vysoušení

Záplavy mohou být rychlé, ale odstranění vlhkosti je časově náročné. Použití přirozeného vysoušení pomocí větrání a odpařování je lepší pro stavbu než neodborné použití různých tepelných zářičů nebo klimatizačních systémů. Rychlé vysychání pomocí horkého vzduchu může objektu způsobit nemalé škody. Pokud si chcete vysoušení objektu dělat sami, je důležité se před zahájením vysoušecích prací poradit s našimi odborníky a zvolit nejvhodnější postup sanace a vhodné vysoušeče.

– rychlé vyčerpání vody ze suterénu bez poklesu hladiny spodní vody může vést k statickému poškození – zborcení tlakem okolní nasáklé půdy

– při vzlínání vody a prolínání stavební konstrukcí dochází ke krystalizaci minerálií obsažených ve vodě ve svrchní vrstvě (malby-omítka). Čím je toto vysychání pomalejší, tím je krystal větší a trhá mikropóry v omítce. Zároveň se na povrchu objevuje solný krystal ve formě výkvětu. Proto se snažíme technickým vysoušením urychlit vysoušení a zabránit poškození omítek krystaly soli.

Bezpečnost při vysoušení

Před zahájením vysoušení objektu, je bezpodmínečně nutné zajistit i bezpečnostní a zdravotní otázky. Bezpečnost je na prvním místě; neohrozte sebe, svou rodinu ani jiné osoby. Před zahájením vysoušecích prací si nechte od odborníků zkontrolovat statiku objektu i stav elektrických a plynových rozvodů. Uvědomte si, že povodňové vody mohou být znečištěny odpadní vodou nebo živočišným odpadem a představovat tak zdravotní riziko. Při práci nezapomeňte na ochranu očí, úst a rukou, používejte desinfekční prostředky k mytí rukou před jídlem.

NONSTOP LINKA 800 163 547